Co se stane když nebudu jíst 3 dny?

Co se stane když nebudu jíst 3 dny?

Co se stane když nebudu jíst 3 dny? 4 zář

Co se stane když nebudu jíst 3 dny?

Proc jsem to zkusila?

Mnoho z vás se pravděpodobně diví, proč bych si někdy v životě přála 3 dny nejíst. Beru to jako výzvu, experiment, chci pochopit, jak se bude moje tělo cítit a reagovat. Vždy mě zajímalo, jak vypadá život, když nemáte k dispozici něco tak základního, jako je jídlo. Jsem zvědavá, jak ten hlad začne vypadat, jaké emoce se dostaví a jak na to reaguje tělo. Chci zjistit, jak silný můžu být a zároveň vás o tom informovat.

Fáze půstu

V prvních osmi až dvanácti hodinách od posledního jídla vaše tělo začne spotřebovávat zásoby glykogenu pro energii. Jakmile jsou zásoby glykogenu vyčerpané, tělo začne spalovat tuky. To se stává obvykle po prvních 24 hodinách, v této fázi se tělo přepne na takzvaný režim ketózy, ketóny, produkt rozkladu tuku pak působí jako hlavní zdroj energie pro vaši mozkovou činnost.

Ketóza může být spojena s jistým zlepšením kognitivní funkce a soustředění, což může být zajímavé. Jsem zvědavá jak tento efekt u mě proběhne a zda budu stejně efektivní v práci během půstu. Ale věřím, že je to věc velmi individuální a každý může mít jinou zkušenost.

Co můžete očekávat od půstu

Mým prvním dnem bez jídla bylo pocit hladu a malátnost. Nevím, jestli to bylo psychické, nebo skutečně fyzické, ale bylo mi těžko se soustředit. Na druhou stranu, když jsem překonala tento pocit, cítila jsem se poměrně jasnohlavá. Můžete cítit návaly únavy a slabosti, protože vaše tělo pracuje na probíhající úrovni. Může to být frustrující a možná budete chtít jen ležet v posteli a čekat, až to skončí.

V druhém dni, na začátku, mě napadlo, že bych mohla skončit a jen si dát něco k snídani. Ale pak jsem si uvědomila, že to je jen moje mysli, která mi říká, co je pro mě "normální". Když jsem překonala ten pocit, uvědomila jsem si, že ten druh hladu je jen fyzický, a já můžu jít dál.

Zajímavé poznatky o půstu

Možná vás překvapí, ale hodně času stráveného půstem jsem strávila spánkem. Spala jsem delší dobu a cítila jsem se po probuzení svěží. Možná, že to bylo způsobeno tím, že můj mozek pracoval efektivněji, když jsem ho nedržela v bdělosti příjmem potravy. Myslím, že to je jeden z důležitých poznatků - když jdeme na půst, je důležité se věnovat sobě a poslouchat své tělo.

Moje závěrečné myšlenky

Půst byla intenzivní zkušenost. Byla to pro mě výzva, zvlášť na psychické úrovni. Uvědomila jsem si, jak moc je jídlo spjato s našimi emoce, jak jsme na něm závislí a jak moc nám ublíží, když ho nemáme. Když jsem se dívala na ostatní lidi, jak jedí, cítila jsem se osamělá. Ale když jsem setrvala, cítila jsem se silná a byla jsem na sebe hrdá.

Bylo to jako objevování nového světa, sebe sama a svého těla. Bylo to o testování svých hranic a zjišťování, jak dlouho mohu vydržet. Překvapilo mě to, jak se moje tělo dokázalo přizpůsobit a jak bylo schopné čelit tomuto stresu.

Stála za to tato výzva?

Ano, stálo to za to. Nejen, že mi to ukázalo, jak jsem silná, ale taky mi to poskytlo nový pohled na jídlo a na to, jak se k němu stavím. Bylo to také vzrušující a obohacující dobrodružství. Přestože to nebylo jednoduché, doporučila bych to každému, kdo má silnou vůli a touhu poznat sebe sama a své tělo lépe.Napsat komentář